Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Głosowanie internetowe Działam KULturalnie

Zakończyliśmy nabór wniosków na inicjatywy lokalne w gminie Orneta, które zostaną poddane ocenie przez komisję konkursową. Inicjatywy te ubiegają się o dotację w ramach projektu „Działam KULturalnie” finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury +”.
Zwracamy się z prośbą  o oddawanie głosów na najbardziej dla Państwa interesujący projekt. Projekty, które otrzymają największą ilość głosów, dostaną dodatkowe punkty przy ocenie komisji konkursowej.

Do Miejskiego Domu Kultury w Ornecie wpłynęło 9 projektów na łączną kwotę 38.580 złotych.

Projekt nr 1 to Letni warsztat Perkusyjny zakładający przeprowadzenie warsztatów z zakresu gry na perkusji. Kierowany do wszystkich chętnych, zarówno tych, którzy trzymali już pałeczki w ręku, jak i tych, którzy zaczynają swoją przygodę z tym instrumentem. Projekt zakończy się wspólnym koncertem uczestników warsztatów - 3000,00 zł.

Projekt nr 2 to PRL-owski wehikuł, czyli powrót do przedsięwzięcia, które już raz z powodzeniem aktywowało mieszkańców wsi.  Integracyjne wydarzenie kulturalne wraz z pochodem, warsztatami, zabawami i wystawą ma na celu scalenie społeczności i zmotywowanie do wspólnego działania wszystkich grup społecznych i wiekowych - 4000,00 zł.

Projekt nr 3 – to aktywna „Wędrówka w nieznane”, czyli wiejska gra terenowa. Zakłada rodzinne spędzanie czasu wraz z poznaniem historii miejsca, w którym się odbywa. Towarzyszyć jej będą warsztaty, a całość podsumuje fotorelacja w formie wystawy - 3000,00 zł.

Projekt nr 4 pokaże, że „Z niepełnosprawnością da się żyć” i pozwoli na integrację środowisk osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Podczas zaplanowanych warsztatów plastycznych będzie można współtworzyć prace, które zostaną pokazane podczas wystawy. Wszystko poprzedzi piknik integracyjny, który pozwoli poznać się wszystkim uczestnikom projektu - 2530,00 zł.

Projekt nr 5 to „Różne twarze” mieszkańców Ornety. Zajęcia warsztatowe z min. z zakresu gry aktorskiej, nauka dykcji, gry scenicznej,  zakończą się spektaklem teatralnym dla mieszkańców. Zaplanowano również wystawę , na której będzie można zobaczyć jak przebiegały prace warsztatowe uczestników projektu. Przegotowanym materiałem grupa realizująca projekt będzie promować Ornetę - 4200,00 zł.

Projekt nr 6  zakłada ‘Warsztaty technik rękodzielniczych - BATIK”. Podczas warsztatów ich uczestnicy poznają technikę malarską polegającą na kolejnym nakładaniu wosku na tkaninę i wzbogacą swoją wiedzę o współczesną interpretację tej metody. Po warsztatach nastąpi zaprezentowanie efektów w formie wystawy mobilnej oraz utrwalenie prac w formie etiudy filmowej. Koszt projektu - 5950,00 zł.

Projekt nr 7 to działania pod hasłem „Wszyscy jesteśmy dziennikarzami”. Ma na celu przygotowanie uczestników warsztatów do zajmowania się przekazem medialnym z życia miasta i gminy Orneta. Odbędzie się to poprzez udział w warsztatach z fotoreportażu, dziennikarstwa informacyjnego, pisania tekstów dla mediów. Zakończeniem będzie wystawa fotoreportażu oraz cykl wywiadów radiowych - 4300,00 zł

Projekt nr 8 „P.ART OF MOVE” to stworzenie nowej relacji rodzic -dziecko i wykreowanie spektaklu taneczno – aktorskiego  opartego na cytatach z „Małego Księcia”.  Podczas warsztatów z akrobatyki, warsztatów aktorskich, warsztatów z kontakt improwizacji i body painting powstanie scenariusz spektaklu, który zostanie pokazany mieszkańcom Ornety. Promować go będzie film będący wstępem do premiery oraz fotorelacja z przygotowań i pracy podczas warsztatów - 7100,00 zł.

Projekt nr 9 pod nazwą „Gospel Orneta” ma na celu powstanie grupy wokalno – instrumentalnej w gatunku gospel. Zakłada warsztaty, podczas których uczestnicy poznają technikę śpiewu oraz rozwiną swoje umiejętności wokalne i gry na instrumentach.  Koncert dla mieszkańców Ornety na zakończenie warsztatów ukaże bogactwo gatunku w tej formie aktywności wokalnej - 4500,00 zł.
 

Głosowanie po lewej stronie (w ankiecie na szrym tle)

Wyniki poniżej. Głosujemy do 10.06.2018 r. do godz. 15.30

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny