Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Twórcze zajęcia w Miejskim Domu Kultury 2018/2019

Utworzono dnia 27.08.2018

Miejski Dom Kultury w Ornecie zaprasza na zajęcia!

Wakacje trwają, ale my planujemy już nowy sezon w pracowniach artystycznych MDK. Jak co roku zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nasze zajęcia. Startujemy na początku września. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą programową - z pewnością każdy znajdzie w niej dla siebie coś interesującego.

Gorąco polecamy zajęcia nauki gry na instrumentach – pianino, akordeon, gitara, saksofon – oraz wstąpienie w szeregi Orneckiej Orkiestry Dętej.

Pracownia rękodzieła artystycznego dla dzieci i młodzieży chętnie odkryje tajniki filcowania, dziergania i wykonywania wspaniałej biżuterii z koralików.

Babski Klub to spotkania kobiet, które wspólnie dziergają, szydełkują, haftują i wzajemnie się inspirują.

Teatr Światła i Ognia „HOKAGE” zaprasza osoby, które chciałyby połączyć taniec, żonglerkę, ruch sceniczny oraz  poznać technikę tańca z rekwizytami ogniowymi.

Zespół wokalny „Dragons”, to propozycja zarówno dla osób, które dopiero chciałyby rozpocząć przygodę ze śpiewem jak i tych, które chciałyby zgłębić tajniki poprawnej emisji głosu.

Młodzi pasjonaci teatru podczas zajęć w Studiu Teatralnym poprzez zabawy ruchowe, głosowe, rozwijające wyobraźnie, zostaną wprowadzenie w magiczny świat teatru.

Sekcja plastyczna, to możliwość spotkania z  różnorodnymi technikami plastycznymi, malarskimi, rysunkowymi, rzeźbiarskimi i  graficznymi. Uczestnicy zajęć uczą się obserwacji natury, zasad kompozycji, perspektywy, doboru barw - nabywają umiejętności przedstawiania świata, marzeń oraz nastrojów. Sekcja skierowana jest do dzieci i młodzieży oraz do osób dorosłych skupionych w grupie artystycznej PRIMA.

Gry planszowe pozwalają zamienić czas spędzony przed komputerem i telewizorem na pomysłowe zabawy, w których można wykazać się wiedzą, umiejętnościami i sprytem, rozwija wiedzę w różnych dziedzinach, kształtuje wyobraźnię oraz logiczne myślenie, są promocją zdrowego stylu życia. Klub Gier Planszowych zaprasza wszystkich graczy w każdy piątek, o godz. 16.00.

Kreatywny Maluch to oferta o charakterze edukacyjnym dla dziecka i jego opiekuna. Zakłada spotkania w formie warsztatów o charakterze integracyjnym, rozwojowym i wspólnej pracy przy działaniach sensorycznych.

Karty zgłoszenia, regulamin oraz ramowy plan zajęć dostępne są w biurze placówki

Karta zgłoszenia

Regulamin

Plan zajęć

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Imieniny