Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Teatr Małego Widza

Utworzono dnia 06.02.2018

W ramach spotkań z Teatrem Małego Widza 20.02.2018 r. (wtorek) zaprezentuje się sekcja teatralna działająca przy Miejskim Domu Kultury oraz Studio Teatralne Krak-Art.
Na uczestników czeka spektakl "Smocza legenda" ukazująca jak ważną rolę w życiu odgrywa przyjaźń, odpowiedzialność i odwaga.
Serdecznie zapraszamy!

czytaj dalej... na temat: Teatr Małego Widza

O miłości na scenie

Utworzono dnia 02.02.2018

W dniu 16.02.2016 r. o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie zabrzmią przepiękne dźwięki o miłości w wykonaniu fenomenalnego wokalisty Tomasza Steńczyka z przyjaciółmi.

Wstęp bezpłatny, zapraszamy

czytaj dalej... na temat: O miłości na scenie

Orkiestra znów zagra w Ornecie!

Utworzono dnia 10.01.2018

W niedzielę, 14 stycznia, odbędzie się XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Chodzi o trafienie z nowoczesnym sprzętem do szpitali tzw. pierwszego stopnia, czyli tych podstawowych. Mieszkańcy miasta i gminy Orneta po raz kolejny otworzą swoje serca dla potrzebujących.

O godz. 9.00 rozpoczynamy zbiórkę do puszek. W mieście będzie można spotkać 39 wolontariuszy.

O godz. 10.00  w Hali Widowiskowo - Sportowej odbędzie się Grand Prix Ornety w Piłce Siatkowej oraz Zawody Towarzyskie – Strzelectwo Pneumatyczne – obiekt Ośrodka Sportu i Rekreacji „Słoneczna”.

Od godz. 15.00 zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Ornecie, gdzie na scenie zagoszczą artyści chcący wesprzeć ideę WOŚP. Program zakończymy światełkiem do nieba, punktualnie o godz. 20.00

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczyniają się do zorganizowania XXVI Finału Wielkiej Orkiestr Świątecznej Pomocy – razem gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

czytaj dalej... na temat: Orkiestra znów zagra w Ornecie!

FERIE ZIMOWE Z MDK

Utworzono dnia 10.01.2018

„Zimowa Akademia Artystyczna” w Ornecie.

Już wkrótce początek zimowej przerwy w nauce. Miejski Dom Kultury w Ornecie zaprasza wszystkich do aktywnego spędzenia ferii zimowych.

Jak co roku, na dzieci i młodzież czekać będą zajęcia i warsztaty, podczas których będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności artystyczne.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Uczestników obowiązują zapisy w formie kart zgłoszeniowych dostępnych w biurze organizatora, stronie mdkorneta.naszdomkultury.pl oraz na profilu facebook.com/mdkorneta

 

czytaj dalej... na temat: FERIE ZIMOWE Z MDK

MUZEUM ŻYWEJ PAMIĘCI

Utworzono dnia 01.12.2017

Podziel się swoją historią. Razem tworzymy „Muzeum Żywej Pamięci”.

Rozpoczynamy społeczną akcję zbierania pamiątek historycznych, zdjęć, opowieści, związanych z historią Ornety i jej mieszkańców.

Materiały prosimy dostarczać do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ornecie (Pan Józef Uzar) oraz Miejskiego Domu Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie (Radosław Ignaciuk).

Działania zmierzające do utworzenia w Ornecie „Muzeum Żywej Pamięci” realizowane jest przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie i dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

czytaj dalej... na temat: MUZEUM ŻYWEJ PAMIĘCI

UWAGA KONKURS!!!

Utworzono dnia 21.11.2017

Konkurs na "Bożonarodzeniową Bombkę"

czytaj dalej... na temat: UWAGA KONKURS!!!

Królowa Śniegu

Utworzono dnia 21.11.2017

Zapraszamy w wyjątkową podróż, w której dwójka dzieci pokona wszelkie przeszkody, a dobre serduszka roztopią największe lodowe góry. Młodzi widzowie zobaczą magiczny świat, zachwycającą scenografię oraz nowe formy przekazu. Po spektaklu dla wszystkich widzów….niespodzianka!

14 grudnia 2017 godz. 16.00 - Miejski Dom Kultury w Ornecie

czytaj dalej... na temat: Królowa Śniegu

Koncert Maciejsz Szdziewskiego & Dragons

Utworzono dnia 20.11.2017

Delikatność nastroju i energia wypełnią salę widowiskową w jesienny wieczór. Zaprezentują się Państwu Maciej Szadziewski oraz wokaliści z zespołu Dragons.
Zapraszamy w podróż poetycko-jazzową do Miejskiego Domu Kultury w Ornecie 25 listopada 2017 godz.19.00.


Wstęp wolny.

czytaj dalej... na temat: Koncert Maciejsz Szdziewskiego & Dragons

ORSZAK TRZECH KRÓLI

Utworzono dnia 20.11.2017

Już po raz drugi Orneta i jej mieszkańcy wezmą udział w prawdopodobnie największych jasełkach na świecie. Orszak Trzech Króli wyruszy 6 stycznia 2018 roku z kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela w Ornecie po mszy świętej o godz. 11.30. Organizatorzy rozstrzygną trwający właśnie konkurs (informacje poniżej) na Gwiazdę Betlejemską oraz zapraszają wszystkich do udziału w konkursach i zabawach. Zaplanowano również wspólne kolędowanie i inne atrakcje.

Patronat honorowy objęli: Starosta Lidzbarski oraz Burmistrz Ornety. Patronat medialny TVOrneta.

Zachęcamy również do oddania głosu na Ornetę na stronie www.orszak.org
każdy ważnie oddany głos to jedna korona gratis na orszak.

Szczegółówe informacje poniżej.

czytaj dalej... na temat: ORSZAK TRZECH KRÓLI

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny