Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Rowerowa Majówka 2018

Utworzono dnia 10.04.2018

Serdecznie zapraszamy miłośników aktywnego wypoczynku na rowerową majówkę. W tym roku odświeżamy starą trasę i jedziemy z ul. Polnej w kierunku Krosna i polany, gdzie znajdowała się wiata Koła Łowieckiego Czajka. A tam ognisko, konkurencje i dobra zabawa. Przypominamy o konieczności dostarczania kart uczestnictwa do 26.04.2018 r.

czytaj dalej... na temat: Rowerowa Majówka 2018

Muzeum Żywej Historii

Utworzono dnia 08.03.2018

23 lutego, w Miejskim Domu Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie, odbyło się spotkanie w ramach akcji „Muzeum Żywej Historii”. Działania realizowane w ramach projektu miały na celu gromadzenie archiwalnych zdjęć, materiałów, historii związanych z naszym miastem, wywiadów.

czytaj dalej... na temat: Muzeum Żywej Historii

Koncert ZENKA MARTYNIUKA/AKCENT - XX lecie FUN CLUB Disco Polo

Utworzono dnia 01.03.2018

Koncert Zenona Martyniuka i zespołu „Akcent”.

Podczas „Jubileuszu 20-lecia Fan Clubu Disco Polo w Ornecie” - piątek, 9 marca, Miejski Dom Kultury w Ornecie – wystąpi Zenek Martyniuk.

Koncert jest wyrazem uznania oraz podziękowaniem artysty dla fanów, którzy wspierali go przez lata.

Na koncert zapraszają: Fan Club Disco Polo w Ornecie, Burmistrz Ornety oraz Miejski Dom Kultury w Ornecie.

czytaj dalej... na temat: Koncert ZENKA MARTYNIUKA/AKCENT - XX lecie FUN CLUB Disco Polo

V Konkurs Kocham Śpiewać Polskie Piosenki

Utworzono dnia 01.03.2018

Jak co roku ogłaszamy eliminacje gminne do konkursu wokalnego pn. "KOCHAM ŚPIEWAĆ POLSKIE PIOSENKI". Celem konkursu jest rozwój aktywności twórczej, pasji i edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży z Warmii, mieszkających w małych środowiskach poprzez upowszechnianie polskiej twórczości artystycznej - polskich piosenek, języka polskiego.

Organizatorem jest Lokalna Grupa Działania, partnerami etapu gminnego: Gmina Orneta, Miejski Dom Kultury im., Franciszka Chruściela w Ornecie

czytaj dalej... na temat: V Konkurs Kocham Śpiewać Polskie Piosenki

Muzeum Żywej Historii

Utworzono dnia 19.02.2018

Zapraszamy miłośników historii Ornety na spotkanie w ramach akcji „Razem Tworzymy Muzeum Żywej Historii”.

W trakcie wydarzenia przedstawione zostaną pamiątki historyczne, zdjęcia, filmy, opowieści związane z historią naszego miasta i jego mieszkańców.

Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie
23. 02. 2018 (piątek), godz. 10.00

Działania zmierzające do utworzenia w Ornecie „Muzeum Żywej Pamięci” realizowane są przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztyniei dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

czytaj dalej... na temat: Muzeum Żywej Historii

Festiwal Kobiet

Utworzono dnia 19.02.2018

VI FESTIWAL KOBIET: 3 marca 2018 r., godz.16.00 (sobota)
w Miejskim Domu Kultury w Ornecie.

Każda z nas wytwarza endorfiny – hormony szczęścia. Nasz mózg chętnie je produkuje. Wystarczy być aktywną, działać, uczyć się, odpoczywać – w zgodzie ze swoimi potrzebami.

Celem FESTIWALU KOBIET jest stworzenie przestrzeni do spotkania kobiet, które chcą się zjednoczyć, porozmawiać, spędzić twórczo i aktywnie czas. Zapraszamy wszystkie kobiety te, które chcą lepiej poznać siebie, zainspirować się, poczuć moc pozytywnej kobiecej energii.

czytaj dalej... na temat: Festiwal Kobiet

Teatr Małego Widza

Utworzono dnia 06.02.2018

W ramach spotkań z Teatrem Małego Widza 20.02.2018 r. (wtorek) zaprezentuje się sekcja teatralna działająca przy Miejskim Domu Kultury oraz Studio Teatralne Krak-Art.
Na uczestników czeka spektakl "Smocza legenda" ukazująca jak ważną rolę w życiu odgrywa przyjaźń, odpowiedzialność i odwaga.
Serdecznie zapraszamy!

czytaj dalej... na temat: Teatr Małego Widza

O miłości na scenie

Utworzono dnia 02.02.2018

W dniu 16.02.2016 r. o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie zabrzmią przepiękne dźwięki o miłości w wykonaniu fenomenalnego wokalisty Tomasza Steńczyka z przyjaciółmi.

Wstęp bezpłatny, zapraszamy

czytaj dalej... na temat: O miłości na scenie

Orkiestra znów zagra w Ornecie!

Utworzono dnia 10.01.2018

W niedzielę, 14 stycznia, odbędzie się XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Chodzi o trafienie z nowoczesnym sprzętem do szpitali tzw. pierwszego stopnia, czyli tych podstawowych. Mieszkańcy miasta i gminy Orneta po raz kolejny otworzą swoje serca dla potrzebujących.

O godz. 9.00 rozpoczynamy zbiórkę do puszek. W mieście będzie można spotkać 39 wolontariuszy.

O godz. 10.00  w Hali Widowiskowo - Sportowej odbędzie się Grand Prix Ornety w Piłce Siatkowej oraz Zawody Towarzyskie – Strzelectwo Pneumatyczne – obiekt Ośrodka Sportu i Rekreacji „Słoneczna”.

Od godz. 15.00 zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Ornecie, gdzie na scenie zagoszczą artyści chcący wesprzeć ideę WOŚP. Program zakończymy światełkiem do nieba, punktualnie o godz. 20.00

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczyniają się do zorganizowania XXVI Finału Wielkiej Orkiestr Świątecznej Pomocy – razem gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

czytaj dalej... na temat: Orkiestra znów zagra w Ornecie!

FERIE ZIMOWE Z MDK

Utworzono dnia 10.01.2018

„Zimowa Akademia Artystyczna” w Ornecie.

Już wkrótce początek zimowej przerwy w nauce. Miejski Dom Kultury w Ornecie zaprasza wszystkich do aktywnego spędzenia ferii zimowych.

Jak co roku, na dzieci i młodzież czekać będą zajęcia i warsztaty, podczas których będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności artystyczne.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Uczestników obowiązują zapisy w formie kart zgłoszeniowych dostępnych w biurze organizatora, stronie mdkorneta.naszdomkultury.pl oraz na profilu facebook.com/mdkorneta

 

czytaj dalej... na temat: FERIE ZIMOWE Z MDK

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny