Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Określamy Dobro Wspólne Ornety

Utworzono dnia 15.07.2020
Drodzy MIESZKAŃCY!!!
Szukamy DOBRA WSPÓLNEGO dla Ornety.♥️
Prosimy o wypełnianie ankiety, która jest realizowana w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności 2020, Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce przez Lokalne Partnerstwo: MDK w Ornecie, UTW, Biblioteką Publiczną w Ornecie.
Ankieta (jako jedna z metod badawczych) będzie służyła do wypracowania diagnozy społeczności Ornety i rekomendacji w ramach pierwszego etapu programu. Zachęcamy do wypełniania.
Ankieta jest anonimowa.
czytaj dalej... na temat: Określamy Dobro Wspólne Ornety

Zajęcia - Z KULTURĄ

Utworzono dnia 17.06.2020

Serdecznie zapraszamy dzieci 6+ na zajęcia "Z KULTURĄ".

Poniżej druki do pobrania oraz regulamin zajęć.

czytaj dalej... na temat: Zajęcia - Z KULTURĄ

Procedury bezpieczeństwa na terenie MDK w Ornecie - COVID - 19

Utworzono dnia 02.06.2020

Szanowni Rodzice, Uczestnicy Zajęć

W związku ze wznowieniem zajęć niektórych sekcji w Miejskim Domu Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie podajemy do publicznej wiadomości „Procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie Miejskiego Domu Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie w czasie trwania pandemii COVID-19” oraz druki oświadczeń, regulaminu zajęć stanowiących jej załączniki. (poniżej)

UWAGA!


Prosimy Państwa o zapoznanie się z umieszczonymi informacjami dotyczącymi zmiany funkcjonowania wznawianych sekcji działających w MDK w Ornecie.

Uczestnicy/rodzice/opiekunowie będą zobowiązani do dostarczenia na pierwsze zajęcia podpisanych oświadczeń – załącznik nr 1, załącznik nr 2 do Procedur bezpieczeństwa na terenie Miejskiego Domu Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie w czasie trwania pandemii COVID-19.

Uczestnicy będą musieli przestrzegać „Procedur bezpieczeństwa na terenie Miejskiego Domu Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie w czasie trwania pandemii COVID-19” oraz regulaminu zajęć.

Uczestnicy przychodzą na zajęcia punktualnie (nie ma możliwości czekania na zajęcia w budynku MDK) zgodnie z godziną ustaloną z instruktorem.

Jeszcze raz przypominamy o wszystkich niezbędnych oświadczeniach. W razie pytań i wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30 pod nr tel.  55 2421039 i e-mail: biuro@mdk.orneta.pl

 

czytaj dalej... na temat: Procedury bezpieczeństwa na terenie MDK w Ornecie - COVID - 19

Eko konkurs

Utworzono dnia 20.04.2020

#zostań w domu

Ogłaszamy eko konkursy: 1. "recyklingowa postać (dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I – VIII),

2. domowy spot reklamowy dotyczacy segregacji smieci (dla uczniów szkół średnich),

3. "drugie życie przedmiotów" (dla mieszkańców gminy Orneta).

Szczegóły konkursu przedstawiamy poniżej.

Zadanie dofinansowane z budżetu gminy Orneta w ramach realizacji zadań publicznych. Projekt realizowany przez PZERiI Zarząd Koła Rejonowego w Ornecie i partnera MDK w Ornecie.

czytaj dalej... na temat: Eko konkurs

Komunikat

Utworzono dnia 31.03.2020

# nie wychodź z domu

W związku z Zarzadzeniem Burmistrza Ornety Nr RO.0050.35.2020 z dnia 12.03.2020 r. o zamknięciu Miejskiego Domu Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie  w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa informujemy, że od 16.03.2020 r. do odwołania nie pobierane są opłaty za zajęcia sekcyjne Miejskiego Domu Kultury w Ornecie, także tych odbywających się on-line (Zarządzenie Dyrektora)

czytaj dalej... na temat: Komunikat

Koncert Sergieja Kriuczkowa songs about the Moon

Utworzono dnia 06.02.2020

Z okazji święta zakochanych zapraszamy wszystkich na niebanalną ucztę walentynkową. Sergiej Kriuczkow wraz z zespołem zabierze nas w romantyczną podróż po nietuzinkowych brzmieniach i aranżacjach jazzowych.

czytaj dalej... na temat: Koncert Sergieja Kriuczkowa songs about the Moon

Spotkanie autorskie z Panią Judytą Sierakowską

Utworzono dnia 06.02.2020

Zapraszamy na spotkanie z autorką Judytą Sierakowską pt."Nikt nie słucha. Reportaże o Disco Polo". Szalone lata dziewięćdziesiąte w Polsce miały ścieżkę dźwiękową i było nią disco polo. Muzyka chodnikowa królowała na targowiskach, stadionach i w mafijnych...

czytaj dalej... na temat: Spotkanie autorskie z Panią Judytą Sierakowską

Najlepsze zabawy tylko pod mostem

Utworzono dnia 25.11.2019

Katarzyna Matwiejczuk NAJLEPSZE ZABAWY BYŁY POD MOSTEM - dramat inspirowany wspomnieniami mieszkańców Ornety.
czytanie performatywne w wykonaniu aktorów Olsztyńskiego Teatru Lalek: Hanna Banasiak, Jarosław Cupriak, Piotr Michalczuk, Jagna Polakowska, Karolina Sadowska

Reżyseria: Andrzej Bartnikowski

miejsce: sala MIEJSKIEGO DOMU KULTURY W ORNECIE
2 XII 2019 r., godz. 17.00.
wstęp wolny

Organizatorzy: Stowarzyszenie "Tratwa", Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, Olsztyński Teatr Lalek, Miejski Dom Kultury w Ornecie

Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań Pracowni Muzyki Tradycyjnej. Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2018-2019, Instytutu Muzyki i Tańca, Województwa Warmińsko-Mazurskiego, CEiIK w Olsztynie.

czytaj dalej... na temat: Najlepsze zabawy tylko pod mostem

Spektakl KIERUNEK ORNETA

Utworzono dnia 14.11.2019

Już w najbliższą niedzielę 17.11.2019 r. w Miejskim Domu Kultury odbędzie się premiera spektaklu "Kierunek Orneta". W rolę aktorów wcieliła się ornecka młodzież i seniorzy. Organizatorzy: Stowarzyszenie "Tratwa", Centrum Edukacji i  Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, Miejski Dom Kultury w Ornecie

Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań Pracowni Muzyki Tradycyjnej. Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Funduiszu Inicjatyw Obywatelskich 2018-2019, Instytutu Muzyki i Tańca, Województwa Warmińsko-Mazurskiego, CEiIK w Olsztynie.

ZAPRASZAMY

17.11.2019 r. (niedziela) godz. 17.00,

Miejski Dom Kultury w Ornecie

Wstęp wolny

czytaj dalej... na temat: Spektakl KIERUNEK ORNETA

Projekty w MDK

Utworzono dnia 22.10.2019

Kolejne projekty w MDK w Ornecie

Od września w Miejskim Domu Kultury w Ornecie odbywają się zajęcia, warsztaty, spotkania związane z realizacją projektów z zakresu edukacji kulturalnej dofinansowanych ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 Warmia i Mazury.

czytaj dalej... na temat: Projekty w MDK

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny