Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Bajkowy Bal Młodości

Utworzono dnia 08.10.2019

Serdecznie zapraszamy młodzież, dorosłych i seniorów na wspólną zabawę w bajkowych przebraniach. Wystarczy  zapisać się w biurze MDK i przyjść 11.10.2019 r. o godz. 18.00 do MDK w Ornecie.

Czeka na Ciebie fantastyczna zabawa przy zespole muzycznym, konkursy, gry i zabawy prowadzone przez młodzież.

Ilość miejsc ograniczona!!!

czytaj dalej... na temat: Bajkowy Bal Młodości

Twórcze zajęcia w MDK

Utworzono dnia 14.08.2019

Ruszają zapisy do sekcji działających w MDK. Czekają na Was atrakcyjne zajęcia i zawsze pełni energii instruktorzy. Zachęcamy zatem do zapoznania się z ofertą.

czytaj dalej... na temat: Twórcze zajęcia w MDK

IX Cyklada Warmińska

Utworzono dnia 09.08.2019

Zapraszamy wszystkich pozytywnie zakręconych rowerzystów do Krosna, w niedzielę, 25 sierpnia.

Jak zwykle rozpoczynamy Mszą Święta w Sanktuarium Maryjnym, następnie jedziemy maszynami leśną trasą wokół Krosna, a potem...

Doskonale się bawimy, bierzemy udział w konkursach i grach sportowych, zajadamy pyszną grochówkę i pieczone na ognisku kiełbaski

Wszystkich chętnych zapraszamy do biura Miejskiego Domu Kultury w Ornecie i Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie po karty zgłoszeniowe

Formularze zgłoszniowe dostepne poniżej

czytaj dalej... na temat: IX Cyklada Warmińska

UWAGA MŁODZIEŻ - Konkurs na inicjatywy młodzieżowe

Utworzono dnia 15.04.2019

Masz ciekawe pomysły na działania młodzieżowe - możesz je teraz zrealizować, mamy na to pieniądze.

Sposób jest prosty, wypełnij wniosek (regulamin i wniosek poniżej), przynieś go do MDK.

 

Zachęcamy

czytaj dalej... na temat: UWAGA MŁODZIEŻ - Konkurs na inicjatywy młodzieżowe

Kocham Śpiewać Polskie Piosenki

Utworzono dnia 04.03.2019

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w konkursie "Kocham Śpiewać Polskie Piosenki. ". Jest to już VI Edycja tego konkursu, którego celem jest rozwój aktywności twórczej, pasji i edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży z Warmii, mieszkających w małych środowiskach poprzez upowszechnianie polskiej twórczości artystycznej - polskich piosenek, języka polskiego.

Eliminacje do konkursu odbędą się w dwóch etapach:
1) ELIMINACJE GMINNE (w Ornecie 17.04.2019 r.) zorganizowane w 12 gminach LGD "Warmiński Zakątek". Podczas eliminacji wyłonieni zostaną laureaci z trzech kategorii wiekowych, którzy zostaną zakwalifikowani do etapu międzygminnego. Każdy uczestnik przygotuje dwie piosenki z akompaniamentem lub półplaybackiem.

2) ELIMINACJE MIĘDZYGMINNE (w Dobrym Mieście 13-15.05.2019). Eliminacje zostaną poprzedzone warsztatami muzycznymi dla wszystkich uczestników, prowadzone przez specjalistów muzycznych z wieloletnim doświadczeniem - członków zespołu "Czerwony Tulipan" i Annę Brodę (wokalistka, współtwórczyni i muzyk formacji Bractwo Ubogich i Kapeli Brodów). Podczas eliminacji Jury konkursowe wyłoni po jednym laureacie z każdej z 3 kategorii wiekowych. Główną nagrodą jest sfinansowanie i akredytacja do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE 2018 w Opolu, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu.
Organizatorem jest Lokalna Grupa Działania, partnerami etapu gminnego: Gmina Orneta, Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie

czytaj dalej... na temat: Kocham Śpiewać Polskie Piosenki

Teatr w Ornecie

Utworzono dnia 27.02.2019

Wszystkich miłośników teatru zapraszamy 9 marca 2019r o godzinie 17.00 na spektakl pt." Dzieła Wszystkie Szekspira" w wykonaniu wspaniałych aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
(Bilety do nabycia w biurze MDK w cenie 20zł)

czytaj dalej... na temat: Teatr w Ornecie

ARCHIWUM ŻYWEJ PAMIĘCI ORNETY

Utworzono dnia 04.12.2018

W ramach realizowanego w Ornecie  programu Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych z Olsztyna - „Nasze Miejsca, Nasze Księgi”, wspólnie z licznymi lokalnymi partnerami tworzymy  muzeum dziedzictwa kulturowego miasta. Pomagają nam: harcerze i ornecka młodzież oraz Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. W ramach tego przedsięwzięcia zgromadzone zostały liczne dokumenty i archiwalne fotografie, zarejestrowano wiele wywiadów z orneckimi seniorami, przeprowadzona została kwerenda archiwalna. We wszystkich szkołach gminy przeprowadzono konkurs „Moje Muzeum”.

Program finansowany jest ze Środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego

czytaj dalej... na temat: ARCHIWUM ŻYWEJ PAMIĘCI ORNETY

NASZE MIEJSCA NASZE KSIĘGI

Utworzono dnia 03.12.2018

Celem Programu "Nasze miejsca, nasze księgi", który nasz dom kultury realizuje wspólnie z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych z Olsztyna  jest wypracowanie i użycie form i działań edukacji kulturowej do tworzenia i wzbogacania kapitału społecznego i kreatywnego.

Program finansowany jest ze Środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

czytaj dalej... na temat: NASZE MIEJSCA NASZE KSIĘGI

LABORATORIUM ŻYWEJ PRZESTRZENI W ORNECIE - FILM

Utworzono dnia 28.01.2019

Kolejnym działaniem programu Stowarzyszenia „Tratwa” „Archiwum Żywej Pamięci” były warsztat filmowy i działania artystyczne w przestrzeni Ornety. Dwa cykle spotkań w dniach 16-18 XI oraz 30 XI – 2 XII prowadził z grupą młodzieży aktor i reżyser - Przemysław Wasilkowski.

czytaj dalej... na temat: LABORATORIUM ŻYWEJ PRZESTRZENI W ORNECIE - FILM

WARSZTATY I AKCJE PLASTYCZNE „ARCHIPELAGU ŻYWEJ PAMIĘCI”

Utworzono dnia 28.01.2019

Współpracujący z Stowarzyszeniem „Tratwa” nami artyści plastycy Bartosz Świątecki i Adam Cieślak, w wyniku kilkakrotnych przygotowawczych spotkań warsztatowych z grupą młodych ornecian, przeprowadzili dwa cykle działań performatywnych w przestrzeni miasta. Polegały one na wyświetlaniu na ścianach budynków, fragmentach przestrzeni miasta, wybranych zdjęć archiwalnych oraz wykonanych w trakcie zajęć na ich podstawie grafik .

czytaj dalej... na temat: WARSZTATY I AKCJE PLASTYCZNE „ARCHIPELAGU ŻYWEJ PAMIĘCI”

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny